| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 100 Plankgolv 4V - Ek Eleganza Cremevit |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 541475 (811) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2146597 |
Beskrivning
Vackert och praktiskt laminatgolv som har en modern och ljus look. Golvets fina och verklighetstrogna trälook är inspirerad av träslaget ek.
Golvet har en yta som efterliknar äkta ek, vilket gör att golvet också känns som trä.
Ek Eleganza Cremevit har en slitagegaranti på 25 år. Golvet är i slittålighet klass 32.
HARO laminatgolvet har dessutom ett praktiskt 5G klicksystem, som gör det enkelt att montera golvet.

