| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 100 Mattplattor 4V - Ek Eleganza antikgrå |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 541471 (813) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2146627 |
Beskrivning
Flott mörkt HARO laminatgolv med en modern gråtonad eklook. Golvet är i plankformat med fas på alla 4 sidor, vilket framhäver plankorna när golvet är lagt.
Golvet är designat med ett praktiskt 5G klicksystem, som gör det lätt att montera HARO golvet även om du inte har den stora erfarenheten av golvläggning.
Dessutom har Tritty 100 laminatplankgolvet en slittgaranti på 25 år.
Golvet har en läcker yta som till förväxling liknar och känns som äkta ek.

