| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 100 Plankgolv 4V - Ek Eleganza Puro |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 541474 (814) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2146600 |
Beskrivning
Detta eleganta och moderna HARO laminatgolv har ett ljust och naturligt träutseende, som är inspirerat av den populära klassiska träslag ek.
Golvytan är i planksformat med 4-sidig fas samt en mycket autentisk yta, vilket gör att golvet även känns som äkta trä.
HARO laminatgolvet har en slitagegaranti på 25 år. Golvet är i slitageklass 32.
Dessutom har Eg Eleganza Puro det praktiska 5G klicksystemet TopConnect, vilket gör det enkelt att montera golvet.

