| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 100 Plankegulv 4V - Alpin Ek Natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 542069 (815) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2146609 |
Beskrivning
Detta läckra HARO laminatplankgolv har ett modernt och ljust utseende, vilket gör att laminatgolvet till förväxling liknar ett plankgolv i träsorten ek.
Det praktiska laminatgolvet är designat med en autentisk yta samt med ett modernt 5G klicksystem, vilket gör det enkelt och lätt att montera golvet.
Laminatgolvet är i plankformat med fas på alla 4 sidor.
Tritty 100 plankgolven är kända för sin slitstyrka samt att de har en slitgaranti på 25 år.

