| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 100 Mattplattor 4V - Ek Eleganza natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 541473 (817) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2146606 |
Beskrivning
Det vackra laminatgolvet har en modern och naturtrogen look. Golvets vackra och verklighetstrogna trälook är inspirerad av träslaget ek, som är känt för sina fina ådringar.
Laminatgolvet är i plankformat med fas på alla 4 sidor och har en autentisk ytkstruktur som gör att golvet också känns som trä.
Ek Eleganza Natur har en slitagegaranti på 25 år.
Dessutom är HARO laminatgolvet designat med ett praktiskt 5G klicksystem, vilket gör det enkelt och lätt att lägga golvet.

