| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 100 Plankgolv 4V - Ek Flavia Natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 32 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv av tysk kvalitet |
| Varunummer: | 05 544708 (818) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2341845 |
Beskrivning
Det vackra Eg Flavia Natur laminatgolvet har en unik look, som är en otroligt verklighetstrogen återgivning av ek.
Golvet är skapat med det moderna 5G klicksystemet TopConnect, vilket gör det enkelt att montera golvet.
HARO laminatgolv är i stort sett underhållsfritt och har en slitagegaranti på 25 år. Laminatgolvet är rengöringsvänligt och är i slitageklass 32.
Golvet har en yta som efterliknar äkta ek, vilket gör att golvet också känns som trä.

